Historia Derbigum

DERBIGUM posiada ponad 85 lat doświadczenia w dziedzinie hydroizolacji dachów. Historia rozpoczęła się w 1932 roku wraz z utworzeniem rodzinnego przedsiębiorstwa Imperbel, zlokalizowanego w Lot, na południe od Brukseli, w Belgii, które wyprodukowało spoinę wodoszczelną.

Niektóre kluczowe daty w historii Derbigum, nazwane Imperbel, kiedy zostało ono stworzone.
 • 1932

  Założyciele Francis Blake i Agnan de Goussencourt rozpoczęli produkcję pasty do impregnacji dachów w Lot. Urodził się rodzinny biznes Imperbel.

  imperbel
 • 1973

  Firma importuje membranę Derbigum® z Włoch, zaprojektowaną przy użyciu wysokiej technologii o najwyższej jakości, co wywołuje rewolucję technologiczną w przemyśle hydroizolacyjnym. Koncepcja "Performance" jest wprowadzana równolegle, oferując różne usługi dekarzom, co pozwala im osiągnąć wysoki poziom satysfakcji wśród użytkowników końcowych.
 • 1978

  We współpracy z europejskimi partnerami Imperbel buduje fabrykę Derbigum w Perwez. Ta nowa jednostka produkcyjna opiera się na optymalizacji i industrializacji membran. Cztery lata później firma nabyła większościowy pakiet udziałów w zakładzie.
 • 1989-1993

  W 1989 roku firma wybudowała fabrykę Imperbel USA w Kansas City. W 1993 r. nabyła fabrykę Derbigum USA. W tym okresie włoska działalność handlowa prowadzona była również pod banderą Imperbel.
 • 2000-2001

  W celu wspierania międzynarodowego rozwoju działalności grupa zakłada spółki zależne w Niemczech (2000 r.), Szwajcarii, Rumunii i Polsce (2001 r.).
 • 2005

  Imperbel przeprowadza szereg restrukturyzacji w celu dalszej profesjonalizacji swojej działalności. Zmiany zachodzą również na poziomie zarządzania.
 • 2009

  Wprowadzenie nowego logo i sloganu, aby lepiej odzwierciedlać wszystkie nowe działania. Dachy i izolacja wodoszczelna pozostają specjalnością Derbigum, ale wiedza fachowa ewoluuje również w kierunku innych aspektów i części budynku. W tym samym roku firma Derbigum wprowadziła również asortyment NT (New Technology) i przejęła Eurotak SA, norweskiego specjalistę w dziedzinie pokryć dachowych.
 • 2010

  Derbigum jest w pełni oddany idei zrównoważonego rozwoju i ekologii, wprowadzając na rynek pierwszą na świecie membranę Derbipure®, białą membranę roślinną do dachów płaskich. Recykling jest profesjonalizowany poprzez dalszy rozwój systemu zbiórki odpadów i zadaszenia poprzez dystrybucję.
 • 2012

  Derbigum integruje syntetyczne membrany Vaeplanu w swój asortyment. Dzięki bogatej ofercie wysokiej jakości polimerowych membran dachowych, terpolimeru EVA/VC, otwierają się nowe perspektywy rozwoju dla Derbigum w Europie.
 • 2014

  Johan Symoens zostaje dyrektorem generalnym Grupy Derbigum. Jasny i jasny wybór jest dokonywany dla strategii intymności klienta, aby lepiej reagować na zmieniające się sytuacje rynkowe.
 • 2015

  Derbigum przejmuje firmę Euro'Etanche (Nantes, Francja) i integruje ją z działem usług Derbigum. Dzięki temu przejęciu Derbigum wzmacnia swoją obecność w regionie Nantes.

  W tym samym roku Derbigum przejęło Buildsmart (Sztokholm, Szwecja). Buildsmart jest wyłącznym dystrybutorem produktów Derbigum na rynku szwedzkim. Od tej pory firma będzie kontynuować działalność pod nazwą Derbigum Sverige.
 • 2016

  Obecność na rynku południowoafrykańskim jest utrzymywana, a nawet rozszerzana poprzez przejęcie Tanaprox w Johannesburgu. Nazwa firmy zostaje zmieniona na Derbit® South-Africa.
 • 2017

  W dniu 16 lutego Rada Dyrektorów zatwierdziła inwestycję w wysokości 4,5 mln euro na nową linię produkcyjną w Perwezie. Inwestycja ta jest zgodna z celem grupy, jakim jest skupienie się na rozwoju działalności związanej z produkcją asfaltu, zarówno w Europie, jak i na rynkach eksportowych. Ta nowa linia umożliwi również skuteczniejsze reagowanie na oczekiwania klientów i rynku.