Historia Derbigum

DERBIGUM posiada ponad 85 lat doświadczenia w dziedzinie hydroizolacji dachów. Historia rozpoczęła się w 1932 roku wraz z utworzeniem rodzinnego przedsiębiorstwa Imperbel, zlokalizowanego w Lot, na południe od Brukseli, w Belgii, które wyprodukowało spoinę wodoszczelną.

Niektóre kluczowe daty w historii Derbigum, nazwane Imperbel, kiedy zostało ono stworzone.
 • 1932

  Założyciele Francis Blake i Agnan de Goussencourt rozpoczęli produkcję pasty do impregnacji dachów w Lot. Urodził się rodzinny biznes Imperbel.

  imperbel
 • 1978

  We współpracy z europejskimi partnerami Imperbel buduje fabrykę Derbigum w Perwez. Ta nowa jednostka produkcyjna opiera się na optymalizacji i industrializacji membran. Cztery lata później firma nabyła większościowy pakiet udziałów w zakładzie.
 • 2010

  W 2010 roku Derbigum idzie o krok dalej w swojej polityce recyklingu. Firma wraz ze swoimi dystrybutorami opracowuje unikalny system cięcia odpadów i odpadów dachowych.
 • 2012

  Derbigum integruje syntetyczne membrany Vaeplanu w swój asortyment. Dzięki bogatej ofercie wysokiej jakości polimerowych membran dachowych, terpolimeru EVA/VC, otwierają się nowe perspektywy rozwoju dla Derbigum w Europie.
 • 2016

  Obecność na rynku południowoafrykańskim jest utrzymywana, a nawet rozszerzana poprzez przejęcie Tanaprox w Johannesburgu. Nazwa firmy zostaje zmieniona na Derbit® South-Africa.
 • 2017

  W dniu 16 lutego Rada Dyrektorów zatwierdziła inwestycję w wysokości 4,5 mln euro na nową linię produkcyjną w Perwezie. Inwestycja ta jest zgodna z celem grupy, jakim jest skupienie się na rozwoju działalności związanej z produkcją asfaltu, zarówno w Europie, jak i na rynkach eksportowych. Ta nowa linia umożliwi również skuteczniejsze reagowanie na oczekiwania klientów i rynku.
 • 2019

  Derbigum inwestuje w budowę nowej, bardziej wydajnej i nowoczesnej linii produkcyjnej. Nadal inwestuje również w gospodarkę o obiegu zamkniętym, budując trzeci zakład recyklingu.
 • 2020

  Rozpoczęcie kampanii "No Roof To Waste".