Udowodniona żywotność i oczekiwana żywotność, słowo wyjaśnienia

Wielu producentów lubi podkreślać trwałość swoich membran dachowych. Czasami jest to bardziej estymacja niż przedstawienie rzeczywistości. Dlatego ważne jest rozróżnienie między sprawdzoną żywotnością a oczekiwaną żywotnością.

Aby zapewnić trwałość, udowodniony okres życia musi zawsze być poparty badaniami przeprowadzonymi przez niezależną agencję. Dlatego też Derbigum chce regularnie poddawać szereg swoich dachów szczegółowym badaniom.

Ostatnim z nich jest badanie przeprowadzone w 2016 r. przez BBA, Brytyjską Radę Akredytacji. Na zlecenie firmy biuro to przeprowadziło dogłębną analizę żywotności membran dachowych Derbigum. Różne dachy w różnych krajach zostały dokładnie zbadane. Najstarsze z nich pochodziły z 1973 i 1974 roku. Ostatecznie badanie wykazało, że żywotność membran dachowych Derbigum wynosi co najmniej 40 lat.

Podczas pisania takiego raportu, szacunkowa długość życia badanego dachu jest obliczana w zależności od tego, jak dach będzie się rozwijał w przyszłości; nazywa się to oczekiwaną długością życia. Zgodnie z raportem BBA zbadane dachy mają przewidywaną żywotność 45 lat.

Ze względu na długą historię firmy Derbigum, która liczy sobie już ponad 85 lat, w praktyce istnieje wiele dachów, które mają już ponad 45 lat. Prawidłowa instalacja i regularna konserwacja są zatem niezbędne.

Chcesz mieć pewność, że hydroizolacja Twojego płaskiego dachu została zamontowana i utrzymana?