Skąd wiesz, że twój dach dobrze odbija światło słoneczne?

Białe pokrycie dachu zwiększa wydajność paneli słonecznych umieszczonych na dachu. Służy również jako pasywna chłodziarka. Warunkiem jest oczywiście to, żeby promienie słoneczne odbijały światło prawidłowo na powierzchni.

Zdolność do odbijania promieni słonecznych wyrażona jest w SRI (Solar Reflectance Index), który jest obliczany na podstawie odbicia światła i ciepła. Im wyższy SRI, tym lepiej odbija promienie słoneczne i ciepło.

Tak więc, Derbibrite NT i Derbipure mają współczynnik odbicia światła 81% i współczynnik emisyjności 81%, uzyskując w ten sposób wskaźnik odbicia światła słonecznego (Solar Reflectance Index) na poziomie 100.

Konserwacja. Dlaczego jest to ważne?


Jednak z powodu zanieczyszczenia powietrza i powstawania mchu i glonów, biały dach powoli się brudzi i stopniowo traci swoją skuteczność i estetykę. Z tego powodu zaleca się konserwację dachu dwa razy w roku, szczególnie po opadnięciu liści i zimie.

Derbigum zaleca, aby raz w roku czyścić biały dach środkiem czyszczącym i co dwa lata zabezpieczać dach przed glonami i mchem za pomocą Derbinet NT.

Możesz to zrobić samemu lub powierzyć to zadanie autoryzowanej firmie wykonawczej Derbigum.