Dachy neutralizujące CO2

Z Derbicolor FR Olivine, pomagasz środowisku poprzez zmniejszenie śladu węglowego swojego budynku, aktywnie pracując nad redukcją gazów cieplarnianych. Rzeczywiście, kiedy pada deszcz, wierzchnia warstwa granulatu oliwinowego neutralizuje CO2 obecnego w atmosferze.

Derbicolor FR Olivine jest, podobnie jak inne membrany hydroizolacyjne Derbigum, wykonane z najlepszego bitumu i polimerów. Ta izolacja wodoszczelna jest idealna do stosowania w nowych projektach budowlanych lub renowacyjnych.

Jak to działa?

Górna warstwa membrany wykonana jest z oliwinu, jednego z najbardziej rozpowszechnionych minerałów na ziemi. Kiedy pada deszcz, CO2 wchodzi w kontakt z oliwinem na dachu. Występuje reakcja chemiczna, neutralizująca CO2. Efektem końcowym tej reakcji jest mieszanina dwutlenku krzemu (piasku) i węglanu magnezu: dwa produkty przyjazne dla środowiska.

Korzyści dla środowiska naturalnego

Jak składa się płaski dach z Derbicolor FR Olivine?
W zależności od podłoża, dach bitumiczny z Derbicolor FR Olivine może mieć kilka kompozycji. Kliknij poniżej, aby zobaczyć różne możliwości.

Informacje techniczne Derbicolor PL Olivine

Jaka jest cena płaskiego dachu z Derbicolor FR Olivine?
Na cenę dachu płaskiego mają wpływ różne czynniki: jakość membrany hydroizolacyjnej, ale także jej montaż. Derbigum współpracuje z siecią autoryzowanych firm, aby zagwarantować Państwu uczciwą cenę i perfekcyjne wykonanie. Kliknij poniżej, aby otrzymać ofertę cenową dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

"Dzięki rozwojowi Derbicolor® Olivine każdy ma teraz możliwość zareagować na akumulację CO₂ w atmosferze. W sumie, małe strumienie tworzą duże rzeki."
Michel Getlichermann - Kierownik ds. zrównoważonego rozwoju Derbigum

Przykłady rysunków technicznych

Produkt Dane techniczne DoP
DERBICOLOR FR OLIVINE
Membrana hydroizolacyjna zastępująca zanieczyszczenia, pokryta płatkami oliwnymi.

Dane techniczne

DoP
DERBIBOND NT
Ekologiczny klej bitumiczny na zimno bez rozpuszczalników

Dane techniczne

DoP